24 veljače, 2024
- 12 travnja, 2024

Žaruljica kulture na Savici 2024.

Žaruljica kulture na Savici

Pročitajte što sve Žaruljica kulture na Savici priprema od siječnja do travnja 2024., na temu IMENA NAŠIH ULICA.

Program veljača – travanj 2024.

Ovogodišnja Žaruljica kulture na Savici inspirirana je stvaralaštvom umjetnika čija imena nose kvartovske ulice, park i škola: Marina Držića, Marije Ružičke Strozzi, Ljerke Šram, Zvonimira Rogoza, Zinke Kunc, Jure Kaštelana i Vladimira Ruždjaka.

Za početak, upoznajete Trnjansku Savicu kroz NAJBOLJI KVARTOVSKI KVIZ, a zatim pronađite svoju žaruljicu u ovogodišnjem programu!

UO SHOOMA: BRLOG KONCERT – interaktivna koncertna predstava za djecu (od 4 do 11 godina) i njihove odrasle

subota 24. 2. / 17 sati / Dječji vrtić Savica – Vladimira Ruždjaka 7

Na koncertu se izvodi glazba s Brlog albuma i motivira publiku na slušanje, zajedničko pokretanje, plesanje i jednostavno uživanje. Ovo je format koji je jako teško objasniti, a vrlo se jednostavno valja kroz tijelo. Brlog koncert poziva na smijeh, igru i ugodno pokretanje. Ulaskom u Brlog vraćamo se u tijelo, u našu kuću i tu nam je dobro.

Trailer: BRLOG KONCERT
Izvedba: Vanesa Petrac, Ivan Marojević, Irma Unušić
Koreografija: Irma Unušić / Kostimi: Selena Gazda, Irma Unušić

Ulaz besplatan, uz OBAVEZNE ulaznice. Besplatne ulaznice se podižu u Knjižnici Savica, Odjelu nabave i obrade, Vladimira Ruždjaka 21 – ponedjeljak, srijeda, petak: 14 – 20 sati, utorak, četvrtak, subota: 8 – 14.

IMENA NAŠIH ULICA – radionice za učenike od 5. do 8. razreda

• DRAMSKE RADIONICE u suradnji s Dozom drame
    utorkom: 13. 2. do 16. 4. / 18:30 – 20 sati / Mjesni odbor Trnjanska Savica
    voditeljica: Iva Lehunšek Panić
    prijave: info@dozadrame.hr
  • LIKOVNE RADIONICE u suradnji s Akademijom likovnih umjetnosti
    ožujak i travanj, po dogovoru
    u suradnji s Akademijom likovnih umjetnosti u Zagreb
    prijave: mots.radionice@gmail.com

STIH, MAŠTA, OSJEĆAJ – biblioterapijska radionica za odrasle

voditeljica: pjesnikinja Sanja Baković
petkom: 15. i 22. 3. te 5. i 12. 4. / Mjesni odbor Trnjanska Savica
prijave: knjiznica.savica@kgz.hr

KRISTIAN NOVAK – književni susret

utorak 9. 4. / 18 sati / Knjižnica Savica

PIKNIK KULTURE III. – cjelodnevno događanje

subota 20. 4. / Park Marije Ružičke Strozzi

• UO Canta: CRTIĆ MEDO – koncertna predstava, glazba iz crtanih filmova za djecu i odrasle
  • OPERA U PARKU – Ivana Lazar, sopran / Ozren Bilušić, bas-bariton / Marin Čopor, piano
    Program:
    • J. Hatze: Jutrom – Ozren Bilušić
    • F. Lučić: Snešica – Ivana Lazar
    • D. Pejačević: Ich glaub lieber schatz – Ivana Lazar
    • V. Ruždjak: Lehku noć – Ozren Bilušić
    • W. A. Mozart: Der Vogelfanger – arija Papagena iz opere Čarobna frula – Ozren Bilušić
    • G. Donizetti: Quell guardo il’ cavagliere – arija Norine – Ivana Lazar
    • G. Donizetti: duet Norine i Don Pasqualea iz opere Don Pasquale – Ivana Lazar i Ozren Bilušić
    • W. A. Mozart: La ci darem la mano – duettino iz opere Don Giovanni – Ivana Lazar i Ozren Bilušić
  • RADIONICE, IGRAONICE, ČITAONICE…

Sudjelovanje na programima je besplatno.

Projekt se provodi u sklopu programske linije Grada Zagreba – Gradskog ureda za kulturu i civilno društvo: Kultura i umjetnosti u zajednici, te je sufinanciran sredstvima Grada Zagreba. Nositelj projekta je Udruga Žaruljica, partner na projektu je KGZ – Knjižnica Savica, a projekt se provodi uz podršku Mjesnog odbora Trnjanska Savica.

GalerijA fotografija

(Još) ništa nije objavljeno.

Mediji o projektu

(Još) ništa nije objavljeno.

Sponzori

Grad Zagreb