15 srpnja, 2021
- 1 kolovoza, 2021

Zapuntel – nezavisna ljetna škola, Zapuntelsko kazalište

Nije ovo gusarska posada, već grupa glumaca školaraca na dramskoj radionici. Molatske daske koje život znače ostvarile su želju za glumom koja čuči u svima nama.

Projekt je bio dio ljetnih događanja u mjestu Zapuntel, otok Molat od 15. 07. 2021. do 01. 08. 2021. godine. Stara / nova zapuntelska škola bila je idealno mjesto za sve artističke i ekološke radionice koje planiramo i u budućnosti. Program je sufinanciran sredstvima Grada Zadra i HEP-a.

Dramska radionica – Cilj je promicanje kazališne kulture i umjetničkog stvaralaštva. Natalija Pećarina, prof. predškolskog odgoja s 25 godina iskustva rada s djecom, predsjednica udruge Teatrino, a ujedno i osnivačica funkcionalnog kazališta “Lutonjica” održala je dramsku radionicu za djecu.

Zapuntelsko kazalište
Plakat za Zapuntelsko kazalište

Trajanje: 7 dana, 2x dnevno, ujutro između 10 i 13h, i predvečer
Dan 1. – 20,30 h Lutkarski mjuzikl „Frkafuljak“, prvog funkcionalnog kazališta za djecu „Lutonjica“.
Predstava otvorena za javnost, slobodan ulaz.
Dan 2. do Dan 6. – pripreme, dogovori, izrada lutaka i scene, vježbe
Dan 7. prijepodne – generalna proba
Predvečer – Izvedba cjelokupne produkcije za mještane i goste Zapuntela, ulaz slobodan
Zajedničko druženje sa svim polaznicima programa i sumještanima.

GalerijA fotografija

Mediji o projektu

Jutarnji list - Dina Popović: ‘Djeca su danas, u doba prerazvijenih i prebrzih tehnologija kojima su izložena, željna povratka u prošla vremena‘

6 rujna, 2022.